Cable bracket Rd 8–10 mm
Type 177 20 M8
|Item no. 5207444
|EAN 4012195404897




Item no. / Type
Montaj yüksekliği
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
• With female thread M8 or through hole Ø 7 mm
• Weather and temperature-resistant from -35 °C to +90 °C
• Weather and temperature-resistant from -35 °C to +90 °C
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 20 mm |
|---|---|
| Thread metric | 8 |
| Cable dimensions | 8−10 mm round |
| Holder fastening type | Drill hole with M-thread |
| Material of the crossbar | Polyamide |
| Material of the base | Polyamide |
| Conductor fastening type | With clamp clip |
| Material of the holder | Polyamide |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 20mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Grey |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0353 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Product images (3)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Cable dimensions
Item no.
177 20 M8
20
8−10 mm round
5207444
177 30 M8
30
8−10 mm round
5207460
177 55 M8
55
8−10 mm round
5207487
Montaj yüksekliği
177 20 M8
Item no.
5207444
Montaj yüksekliği
20
Cable dimensions
8−10 mm round
177 30 M8
Item no.
5207460
Montaj yüksekliği
30
Cable dimensions
8−10 mm round
177 55 M8
Item no.
5207487
Montaj yüksekliği
55
Cable dimensions
8−10 mm round


