Cable bracket Rd 8–10 mm, copper-plated
Type 177 20 CU
|Item no. 5207746
|EAN 4012195904991




Item no. / Type
Montaj yüksekliği
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
• With female thread M8 for screwing and through hole for wood screws
• Colour: copper
• Weather and temperature-resistant from -35 °C to +90 °C
• Colour: copper
• Weather and temperature-resistant from -35 °C to +90 °C
Technical data
Technical data
| Montaj yüksekliği | 20 mm |
|---|---|
| Thread metric | 8 |
| Cable dimensions | 8−10 mm round |
| Holder fastening type | Drill hole with M-thread |
| Material of the crossbar | Polyamide |
| Material of the base | Polyamide |
| Conductor fastening type | With clamp clip |
| Material of the holder | Polyamide |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 20mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Copper |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0335 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Montaj yüksekliği
Cable dimensions
Item no.
177 20 CU
20
8−10 mm round
5207746
177 30 CU
30
8−10 mm round
5207754
177 55 CU
55
8−10 mm round
5207762
Montaj yüksekliği
177 20 CU
Item no.
5207746
Montaj yüksekliği
20
Cable dimensions
8−10 mm round
177 30 CU
Item no.
5207754
Montaj yüksekliği
30
Cable dimensions
8−10 mm round
177 55 CU
Item no.
5207762
Montaj yüksekliği
55
Cable dimensions
8−10 mm round


