Cable carrier trough, single, for individual routing
Type KTW 100 FT
|Item no. 6006890
|EAN 4012196440948



Item no. / Type
6006890 / KTW 100 FT
Height
44 mm
zemin yüksekliği
0,35 kN
Number of troughs
0 St.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cable support brackets for quick and easy routing of cables in areas where common cable support systems cannot be installed due to lack of space. The cable support brackets possess a large load-bearing surface as well as rounded outer edges to protect the cables.
In accordance with DIN VDE 0298-300, a maximum support spacing of 0.8 m should not be exceeded.
Technical data
Dimensions
| Length | 198 mm |
|---|---|
| Width | 113 mm |
| Height | 44 mm |
Technical data
| Plate thickness | 2 mm |
|---|---|
| Ayarlanabilir | no |
| zemin yüksekliği | 0,35 kN |
| Number of troughs | 0 St. |
| Boyut | 44x200x113 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
| Wannenhöhe | 44 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,2123 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
zemin yüksekliği
Number of troughs
Item no.
KTW 100 FT
44
0,35
0
6006890
KTW 100 FT
Item no.
6006890
Height
44
zemin yüksekliği
0,35
Number of troughs
0

