Cable eye stiffener A4
Type 946 3 A4
|Item no. 5301170
|EAN 4012195901020



Item no. / Type
for cable diameter, min.
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Cable eye stiffener to DIN 65457.
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 23,5 mm |
|---|---|
| Dimension B | 3,5 mm |
Technical data
| for cable diameter, min. | 3 mm |
|---|---|
| Version for | Not insulated |
| Boyut | 3mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4401 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0116 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
for cable diameter, min.
Item no.
946 3 A4
3
5301170
946 4 A4
4
5301172
946 5 A4
5
5301174
946 6 A4
6
5301176
946 8 A4
8
5301180
946 10 A4
10
5301184
for cable diameter, min.
946 3 A4
Item no.
5301170
for cable diameter, min.
3
946 4 A4
Item no.
5301172
for cable diameter, min.
4
946 5 A4
Item no.
5301174
for cable diameter, min.
5
946 6 A4
Item no.
5301176
for cable diameter, min.
6
946 8 A4
Item no.
5301180
for cable diameter, min.
8
946 10 A4
Item no.
5301184
for cable diameter, min.
10

