Cable protection ring 910 PE
Type KSR-910 PE
|Item no. 6066712
|EAN 4012196065172



Item no. / Type
6066712 / KSR-910 PE
Dimension L
51,5 mm
Dimension b
13,5 mm
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Cable protection ring for bottom perforation in cable trays of type IKS and for side perforation in AZ small ducts and luminaire support channel.
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 51,5 mm |
|---|---|
| Dimension b | 13,5 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Hole width | 20 mm |
| Suitable for | Cable tray |
| Type | Injection-moulded part |
| Material | Polyethylene |
| Colour | Light grey |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0147 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Dimension b
Item no.
KSR-910 PE
51,5
13,5
6066712
KSR-910 PE
Item no.
6066712
Dimension L
51,5
Dimension b
13,5

