Cable protection ring 920 PE
Type KSR-920 PE
|Item no. 6066696
|EAN 4012195811114



Item no. / Type
6066696 / KSR-920 PE
Dimension L
64 mm
Dimension b
64 mm
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Cable protection ring for bottom perforations in AZ small ducts and luminaire support channels.
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 64 mm |
|---|---|
| Dimension b | 64 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Hole width | 62 mm |
| Suitable for | Cable tray |
| Type | Injection-moulded part |
| Boyut | 62x62 |
| Material | Polyethylene |
| Colour | Light grey |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,03 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Dimension b
Item no.
KSR-920 PE
64
64
6066696
KSR-920 PE
Item no.
6066696
Dimension L
64
Dimension b
64


