Cable tray DKS 60 A4
Type DKS 610 A4
|Item no. 6085668
|EAN 4012196181933




Item no. / Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
DKS 60 = perforated cable tray system with 60 mm side height.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Permeable cable tray system to VdS guideline 2092 with 30% hole surface for use under sprinkler systems.
Bottom penetration from width 200 mm.
Connecting parts should be ordered in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | yes |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Usable cross-section | 58 cm² |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,8 mm |
| Tabanda montaj deliği | yes |
| NATO hole pattern | no |
| Usable cross-section | 5800 mm² |
| Üst parçalı | no |
| Boyut | 60x100x3000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Sprinkler system use | yes |
| Load test type according to IEC 61537 | Type II |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Loads
| Destek aralığı 1,5m | 1 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 1,75m | 0,8 kN/m |
| Destek aralığı 2,0m | 0,5 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 0,35 kN/m |
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Test yönteminde yük şeması
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 7,5979 kg CO₂e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Plate thickness
Surface
Material
Item no.
DKS 610 A4
3000
100
hayır
0,8
Bright, treated
Stainless steel 1.4571
6085668
DKS 630 A4
3000
300
no
0,8
Bright, treated
Stainless steel 1.4571
6085673
Width
Maintain electrical functions
DKS 610 A4
Item no.
6085668
Length
3000
Width
100
Maintain electrical functions
hayır
Plate thickness
0,8
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4571
DKS 630 A4
Item no.
6085673
Length
3000
Width
300
Maintain electrical functions
no
Plate thickness
0,8
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4571





