Cable tray MKSU 60 A2
Type MKSU 650 A2
|Item no. 6063861
|EAN 4012196064212




Item no. / Type
6063861 / MKSU 650 A2
Length
3000 mm
Width
500 mm
Maintain electrical functions
no
Plate thickness
1 mm
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301
This item is a discontinued product!
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
MKSU 60 = Medium-duty cable tray system, unperforated, with a side height of 60 mm.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
Magnetic shield insulation without cover 20 dB, with cover 50 dB.
The cable tray has connector perforations on both sides.
Connecting parts should be ordered separately and in the appropriate quantity.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 500 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 500 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Yan delik | no |
| Connector version | Without connectors |
| Wide-span version | no |
| Usable cross-section | 298 cm² |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Tabanda montaj deliği | no |
| NATO hole pattern | no |
| Usable cross-section | 29800 mm² |
| Üst parçalı | no |
| Ölçü | 60 x 500 |
| Taban deliği | 0 |
| Boyut | 60x500x3000 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Load test type according to IEC 61537 | Type II |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Loads
| Destek aralığı 1,5m | 1,5 kN/m |
|---|---|
| Destek aralığı 1,75m | 1,25 kN/m |
| Destek aralığı 2,0m | 1 kN/m |
| Destek aralığı 2,5m | 0,5 kN/m |
Permitted cable tray/ladder load in kN/m without man load
Destekler arası mesafe, m
Müsaade edilen kN/m'de yan taşıyıcı profilde oluşan eğilme miktarı mm olarak
Test yönteminde yük şeması
mm olarak kablo kanalı/merdiveni genişliği ile yük eğrisi
Destek aralığına bağlı olarak yan taşıyıcı profilin eğilme miktarı eğrisi
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 25,0267 kg CO₂e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Maintain electrical functions
Plate thickness
Surface
Material
Item no.
MKSU 650 A2
3000
500
hayır
1
Bright, treated
Stainless steel 1.4301
6063861
MKSU 650 A2
Item no.
6063861
Length
3000
Width
500
Maintain electrical functions
hayır
Plate thickness
1
Surface
Bright, treated
Material
Stainless steel 1.4301





