Calcium silicate plate
Type KSI-P3
|Item no. 7202912
|EAN 4012195847878



Item no. / Type
Length
Dimension L
Dimension B
Dimension d min.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Calcium silicate plate, as support plate, for the construction of frames in the penetration and to double thin wall thicknesses.
Materials class EN 13501 - A1 non-combustible.
Materials class EN 13501 - A1 non-combustible.
Technical data
Dimensions
| Length | 1000 mm |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Height | 30 mm |
| Dimension L | 1000 mm |
| Dimension B | 250 mm |
| Dimension d min. | 30 mm |
Technical data
| Type of accessory | Calcium silicate plate |
|---|---|
| Ölçü | 1000x250x30 |
| Boyut | 1000x250x30 |
| Material | Calcium silicate |
| Colour | Grey-white |
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Dimension L
Dimension B
Dimension d min.
Item no.
KSI-P1
500
500
150
20
7202283
KSI-P2
500
500
250
30
7202904
KSI-P3
1000
1000
250
30
7202912
Length
Dimension L
Dimension B
Dimension d min.
KSI-P1
Item no.
7202283
Length
500
Dimension L
500
Dimension B
150
Dimension d min.
20
KSI-P2
Item no.
7202904
Length
500
Dimension L
500
Dimension B
250
Dimension d min.
30
KSI-P3
Item no.
7202912
Length
1000
Dimension L
1000
Dimension B
250
Dimension d min.
30




