Card reader PCS-CS..
Type PCS-CS-D
|Item no. 5091683
|EAN 4012195461654



Item no. / Type
Ölçme aralığı min
Ölçme aralığı maks.
Anma gerilimi
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Magnetic card reader for reading and analysing PCS cards.
• Inc. rechargeable battery for 4 h continuous, no-mains operation
• Large, clear display
• Inc. rechargeable battery for 4 h continuous, no-mains operation
• Large, clear display
Technical data
Technical data
| Ölçme aralığı min | 3 kA |
|---|---|
| Ölçme aralığı maks. | -120 kA |
| Ölçüm toleransları | < 2 kA (< 2%) |
| Anma gerilimi | 230 V |
| Ölçü | 250 x 200 x 380 |
| Country-specific version | D |
| Maximum back-up fuse | 1,25 A |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -10 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 50 °C |
| Boyut | DE |
| Accessories | yes |
| Spare part | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 18,0923 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Ölçme aralığı min
Ölçme aralığı maks.
Anma gerilimi
Item no.
PCS-CS-D
3
-120
230
5091683
PCS-CS-GB
3
-120
230
5091691
PCS-CS-D
Item no.
5091683
Ölçme aralığı min
3
Ölçme aralığı maks.
-120
Anma gerilimi
230
PCS-CS-GB
Item no.
5091691
Ölçme aralığı min
3
Ölçme aralığı maks.
-120
Anma gerilimi
230


