Central hanger for cable tray, side height 35 mm
Type MAH 35 100 FS
|Item no. 6358690
|EAN 4012195364061



Item no. / Type
Length
Width
Dimension B
Hole diameter
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Centre suspension for cable trays with rolled side rail of side height 35 mm.
The centre suspension possesses a rotatable M10 threaded sleeve. When filling, ensure an even distribution of the load (avoid one-sided filling).
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 32 mm |
| Dimension B | 95 mm |
| Dimension b | 84 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Genişlik min. | 100 |
| Genişlik maks. | 100 mm |
| Ayarlanabilir | no |
| Hole diameter | 10,5 mm |
| Suitable for metric threaded rod | 10 |
| Version for | Suspended |
| kN de F | 1,3 kN |
| Boyut | B100mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3858 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Dimension B
Hole diameter
Colour
Item no.
MAH 35 100 FS
40
100
95
10,5
Çinko grisi
6358690
MAH 35 200 FS
40
200
195
10,5
zinc
6358692
MAH 35 300 FS
40
300
295
10,5
Çinko grisi
6358694
Width
Dimension B
Colour
MAH 35 100 FS
Item no.
6358690
Length
40
Width
100
Dimension B
95
Hole diameter
10,5
Colour
Çinko grisi
MAH 35 200 FS
Item no.
6358692
Length
40
Width
200
Dimension B
195
Hole diameter
10,5
Colour
zinc
MAH 35 300 FS
Item no.
6358694
Length
40
Width
300
Dimension B
295
Hole diameter
10,5
Colour
Çinko grisi


