Chequer plate cover DBKR FS
Type DBKR 100 FS
|Item no. 6049119
|EAN 4012196610006




Item no. / Type
Length
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Chequer plate cover for the walkable cable tray system, type BKR.
The cover thickness is comprised of 2.0 mm strip-galvanised sheet steel and a 1.3 mm chequer height.
Pre-marked break-out openings at a spacing of 100 mm allow retroinstallation of a turn buckle.
The cover thickness is comprised of 2.0 mm strip-galvanised sheet steel and a 1.3 mm chequer height.
Pre-marked break-out openings at a spacing of 100 mm allow retroinstallation of a turn buckle.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 13 mm |
| Dimension L | 3000 mm |
| Dimension B | 100 mm |
| Dimension b | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 3,3 mm |
| Mandal kilit sayısı | 0 St. |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | On top |
| Boyut | 100x3000 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,4127 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (6)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Plate thickness
Item no.
DBKR 100 FS
3000
100
3,3
6049119
DBKR 200 FS
3000
200
3,3
6049121
DBKR 300 FS
3000
300
3,3
6049123
DBKR 400 FS
3000
400
3,3
6049125
DBKR 500 FS
3000
500
3,3
6049127
DBKR 600 FS
3000
600
3,3
6049129
Width
DBKR 100 FS
Item no.
6049119
Length
3000
Width
100
Plate thickness
3,3
DBKR 200 FS
Item no.
6049121
Length
3000
Width
200
Plate thickness
3,3
DBKR 300 FS
Item no.
6049123
Length
3000
Width
300
Plate thickness
3,3
DBKR 400 FS
Item no.
6049125
Length
3000
Width
400
Plate thickness
3,3
DBKR 500 FS
Item no.
6049127
Length
3000
Width
500
Plate thickness
3,3
DBKR 600 FS
Item no.
6049129
Length
3000
Width
600
Plate thickness
3,3



