Clamp clip, single, A2 plastic pressure trough
Type 2056U 28 A2
|Item no. 1178539
|EAN 4012195074779



Item no. / Type
Max. Tightening torque
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
U tipi kelepçeler ile hatlar, kablolar veya borular profil raylara tespit edilmektedir. Kelepeçlere profil raylarının uygun yarınklarına geçirilir ve tespit edilecek yapı elemanı U tipi kelepçenin baskı mesnedi tarafından profil raya bastırılır ve bu pozisyonda sabit tutulur.
Technical data
Technical data
| Boru çapı min. | 25 mm |
|---|---|
| Boru çapı maks. | 25 mm |
| for rail with slot width (with interval), min. | 18 mm |
| yarık uzunluğuna sahip raylar için maks. | 22 mm |
| Darbeye dayanıklı | hayır |
| Halojen İçermez | evet |
| With plastic trough | evet |
| With metal trough | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Surface addition | Untreated |
| Material addition | Rustproof steel |
| Max. Tightening torque | 3 Nm |
| Mounting type | Profil ray |
| 1 kablo H için | 59 mm |
| 1 kablo L için | 34 |
| Clamping range D, min. | 22 mm |
| Clamping range D, max. | 28 mm |
| Boyut | 22-28mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| With counter-trough | no |
| Material of trough | Plastic |
| Material quality of trough | Polypropylene |
Dimensions
| Dimension L | 34 mm |
|---|---|
| Dimension A | 20 mm |
| Dimension B | 33 mm |
| Dimension H | 59 mm |
| Dimension t | 2 mm |
| Dimension C | 34 mm |
| Dimension x | 5 mm |
| Ölçü G (mm) | M6 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3206 kg CO₂e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Max. Tightening torque
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Item no.
2056U 12 A2
3
8
12
1178504
2056U 28 A2
3
22
28
1178539
2056U 52 A2
5
46
52
1178571
2056U 70 A2
5
64
70
1178628
Max. Tightening torque
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2056U 12 A2
Item no.
1178504
Max. Tightening torque
3
Clamping range D, min.
8
Clamping range D, max.
12
2056U 28 A2
Item no.
1178539
Max. Tightening torque
3
Clamping range D, min.
22
Clamping range D, max.
28
2056U 52 A2
Item no.
1178571
Max. Tightening torque
5
Clamping range D, min.
46
Clamping range D, max.
52
2056U 70 A2
Item no.
1178628
Max. Tightening torque
5
Clamping range D, min.
64
Clamping range D, max.
70
