Clamp clip, single, FT metal pressure trough
Type 2056F M 16 FT
|Item no. 1156810
|EAN 4012195495253



Item no. / Type
Max. Tightening torque
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Ayrıca 16-17 mm yarık genişliğine sahip tüm C profil raylar için de uygun; Metal mesnetlerin tüm kenarları, kabloya zarar vermemesi için yuvarlatılmıştır.
Technical data
Technical data
| Boru çapı min. | 16 mm |
|---|---|
| Boru çapı maks. | 16 mm |
| for rail with slot width (with interval), min. | 16 mm |
| yarık uzunluğuna sahip raylar için maks. | 17 mm |
| Darbeye dayanıklı | hayır |
| Halojen İçermez | evet |
| With plastic trough | hayır |
| With metal trough | evet |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Surface addition | hot galvanised |
| Material addition | Çelik |
| Max. Tightening torque | 3 Nm |
| Mounting type | Yassı profil |
| 1 kablo H için | 47 mm |
| 1 kablo L için | 34 |
| 2 kablo H için | 65 mm |
| 2 kablo L için | 34 mm |
| 3 kablo L için | 47 mm |
| 3 kablo H için | 83 mm |
| Clamping range D, min. | 12 mm |
| Clamping range D, max. | 16 mm |
| Boyut | 12-16mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| With counter-trough | no |
| Material of trough | Steel |
Dimensions
| Dimension L | 34 mm |
|---|---|
| Dimension A | 23 mm |
| Dimension B | 20 mm |
| Dimension H | 47 mm |
| Dimension t | 1,5 mm |
| Dimension C | 34 mm |
| Dimension x | 5 mm |
| Ölçü G (mm) | M6 |
| Dimension E | 13 mm |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0803 kg CO₂e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Max. Tightening torque
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Item no.
2056F M 16 FT
3
12
16
1156810
2056F M 22 FT
3
16
22
1156829
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2056F M 16 FT
Item no.
1156810
Max. Tightening torque
3
Clamping range D, min.
12
Clamping range D, max.
16
2056F M 22 FT
Item no.
1156829
Max. Tightening torque
3
Clamping range D, min.
16
Clamping range D, max.
22
