Clamp clip, single, FT plastic pressure trough
Type 2056F 12 FT
|Item no. 1169122
|EAN 4012195070634



Item no. / Type
Max. Tightening torque
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Malzeme kalınlığı 4-12 mm olan yassı demirler, demir köşebentler ve U profil demirler için uygundur.
Kelepçe ve vida, sıcak daldırma galvaniz kaplama çeliktir.
Polipropilen baskı mesnedi, Halojen içermez, Renk: Açık gri RAL 7035.
Zorlu şartlarda kullanım ve sarsıntıya dayanıklılık için kaynak ve/veya kontra somunlu tipler, talep üzerine temin edilebilir!
Kelepçe ve vida, sıcak daldırma galvaniz kaplama çeliktir.
Polipropilen baskı mesnedi, Halojen içermez, Renk: Açık gri RAL 7035.
Zorlu şartlarda kullanım ve sarsıntıya dayanıklılık için kaynak ve/veya kontra somunlu tipler, talep üzerine temin edilebilir!
Technical data
Technical data
| Darbeye dayanıklı | hayır |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| With plastic trough | evet |
| With metal trough | hayır |
| Number of cables/pipes | 1 |
| Surface addition | hot galvanised |
| Material addition | Çelik |
| Max. Tightening torque | 3 Nm |
| Mounting type | Yassı profil |
| 1 kablo H için | 43 mm |
| 1 kablo L için | 34 |
| 2 kablo H için | 57 mm |
| 2 kablo L için | 34 mm |
| 3 kablo L için | 47 mm |
| 3 kablo H için | 71 mm |
| Clamping range D, min. | 8 mm |
| Clamping range D, max. | 12 mm |
| Boyut | 8-12mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| With counter-trough | no |
| Material of trough | Plastic |
| Material quality of trough | Polypropylene |
Dimensions
| Dimension L | 34 mm |
|---|---|
| Dimension A | 23 mm |
| Dimension B | 16 mm |
| Dimension H | 43 mm |
| Dimension t | 1,5 mm |
| Dimension C | 34 mm |
| Dimension x | 5 mm |
| Ölçü G (mm) | M6 |
| Dimension E | 13 mm |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0718 kg CO₂e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Max. Tightening torque
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Item no.
2056F 12 FT
3
8
12
1169122
2056F 16 FT
3
12
16
1169165
2056F 22 FT
3
16
22
1169211
2056F 28 FT
3
22
28
1169289
2056F 40 FT
5
34
40
1169408
2056F 64 FT
5
58
64
1169645
Max. Tightening torque
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2056F 12 FT
Item no.
1169122
Max. Tightening torque
3
Clamping range D, min.
8
Clamping range D, max.
12
2056F 16 FT
Item no.
1169165
Max. Tightening torque
3
Clamping range D, min.
12
Clamping range D, max.
16
2056F 22 FT
Item no.
1169211
Max. Tightening torque
3
Clamping range D, min.
16
Clamping range D, max.
22
2056F 28 FT
Item no.
1169289
Max. Tightening torque
3
Clamping range D, min.
22
Clamping range D, max.
28
2056F 40 FT
Item no.
1169408
Max. Tightening torque
5
Clamping range D, min.
34
Clamping range D, max.
40
2056F 64 FT
Item no.
1169645
Max. Tightening torque
5
Clamping range D, min.
58
Clamping range D, max.
64
