Clamp connector
Type MKR KV FT
|Item no. 6066143
|EAN 4012196064878



Item no. / Type
6066143 / MKR KV FT
Width
23 mm
Height
9 mm
Colour
zinc
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
Clamp connector for straight connection of cable trays, according to the marine standard, with a side height of 15 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 23 mm |
| Height | 9 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 9 x 23 x 100 |
| Suitable for cable tray system height | 15 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Miscellaneous |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1875 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Colour
Item no.
MKR KV FT
23
9
Çinko grisi
6066143
MKR KV FT
Item no.
6066143
Width
23
Height
9
Colour
Çinko grisi


