Clamping device
Type ISSDV
|Item no. 6290189
|EAN 4012196258666



Item no. / Type
6290189 / ISSDV
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Clamping device for tensioning the floor-ceiling service poles against the ceiling. The area for height adjustment lies between 313 mm (basis length) and 480 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 313 mm |
|---|---|
| Width | 31 mm |
| Height | 31 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Fastening type | Clamp |
| Boyut | 313x31 |
| Material | Aluminium |
| Colour | aluminium |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,3324 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
ISSDV
6290189
ISSDV
Item no.
6290189

