Combination nut A2
Type KM M6 A2
|Item no. 6408966
|EAN 4012196078554



Item no. / Type
6408966 / KM M6 A2
Dimension d
6 mm
Dimension h
6 mm
WAF
10
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Nut with pressed washer.
Technical data
Technical data
| Thread metric | 6 |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Vida dişi | M6 |
| Thread type | Metric |
| Self-locking | yes |
| WAF | 10 |
| Boyut | M6 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
| Left thread | no |
| Thread, imperial | 1/4" |
| Nut version | Nut |
| Screw system nut | Hexagon head |
Dimensions
| Dimension d | 6 mm |
|---|---|
| Dimension h | 6 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0158 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Dimension h
WAF
Item no.
KM M6 A2
6
6
10
6408966
KM M6 A2
Item no.
6408966
Dimension d
6
Dimension h
6
WAF
10

