Combination nut A4
Type KM M8 A4
|Item no. 6408920
|EAN 4012195910961



Item no. / Type
Dimension d
Dimension h
WAF
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Combination nut with washer based on EN 1661.
Technical data
Technical data
| Thread metric | 8 |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Vida dişi | M8 |
| Thread type | Metric |
| Self-locking | yes |
| WAF | 13 |
| Boyut | M8 |
| Material | Stainless steel 1.4401 |
| Colour | stainless steel |
| Left thread | no |
| Thread, imperial | 5/16" |
| Nut version | Nut |
| Screw system nut | Hexagon head |
Dimensions
| Dimension d | 8 mm |
|---|---|
| Dimension h | 8 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0389 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Dimension h
WAF
Item no.
KM M8 A4
8
8
13
6408920
KM M10 A4
10
10
15
6408930
KM M12 A4
12
12
18
6408940
KM M6 A4
6
6
10
6408970
Dimension d
Dimension h
WAF
KM M8 A4
Item no.
6408920
Dimension d
8
Dimension h
8
WAF
13
KM M10 A4
Item no.
6408930
Dimension d
10
Dimension h
10
WAF
15
KM M12 A4
Item no.
6408940
Dimension d
12
Dimension h
12
WAF
18
KM M6 A4
Item no.
6408970
Dimension d
6
Dimension h
6
WAF
10

