Combination nut DIN 6923 V2A
Type KM M8 A2
|Item no. 3156120
|EAN 4012195849643



Item no. / Type
Dimension d
Dimension h
WAF
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Metrik vida dişli, DIN 934'e uygun altı köşe başlı somun.
Technical data
Technical data
| Thread metric | 8 |
|---|---|
| Halojen İçermez | evet |
| Vida dişi | M8 |
| Thread type | Metric |
| Self-locking | hayır |
| With flange | evet |
| WAF | 13 |
| Boyut | M8 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel |
| Left thread | no |
| Thread, imperial | 3/8" |
| Nut version | Nut |
| Screw system nut | Hexagon head |
Dimensions
| Dimension d | 17,9 mm |
|---|---|
| Dimension h | 8 mm |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0386 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Dimension h
WAF
Item no.
KM M8 A2
17,9
8
13
3156120
KM M10 A2
21,8
10
15
3156122
KM M12 A2
26
12
18
3156126
Dimension d
Dimension h
WAF
KM M8 A2
Item no.
3156120
Dimension d
17,9
Dimension h
8
WAF
13
KM M10 A2
Item no.
3156122
Dimension d
21,8
Dimension h
10
WAF
15
KM M12 A2
Item no.
3156126
Dimension d
26
Dimension h
12
WAF
18
