Concrete base min. 16 kg with female thread
Type 101 B2-16 M16
|Item no. 5402958
|EAN 4012196389766



Item no. / Type
5402958 / 101 B2-16 M16
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
• Weight min. 16 kg
• Frost-resistant concrete
• Female thread M16
• Recommended air-termination rod length max. 3.0 m, depending on wind load zone
• Frost-resistant concrete
• Female thread M16
• Recommended air-termination rod length max. 3.0 m, depending on wind load zone
Technical data
Technical data
| Anma ölçüsü Ø | 364 mm |
|---|---|
| Diameter | 364 mm |
| Vida dişi | M16 |
| Air-termination rod holder | Thread |
| Weight | 16 kg |
| Version for | Base |
| Boyut | M16 |
| Material | Concrete |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,3656 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
101 B2-16 M16
5402958
101 B2-16 M16
Item no.
5402958


