Connection clip for earthing rod to round cables Rd 8−10
Type 2710 20 FT
|Item no. 5001218
|EAN 4012195372370




Item no. / Type
Şu derin topraklayıcı için
Smallest selling unit: 5 piece
5piece
piece
Description
• ST, BP, OMEX ve LightEarth sistemi
• Yuvarlak iletkene Rd 8-10
• 5001 DIN tipi bağlantı elemanı dahil
• Yuvarlak iletkene Rd 8-10
• 5001 DIN tipi bağlantı elemanı dahil
Technical data
Technical data
| Ayırma plakası | hayır |
|---|---|
| Earthing connection diameter | 20 mm |
| Suitable for round conductor diameters, min. | 8 mm |
| Suitable for round conductor diameters, max. | 10 mm |
| Type | Bağlantı kelepçesi |
| Şu derin topraklayıcı için | 20 mm |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 20mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Clamping range, min. | 8 mm |
| Clamping range, max. | 10 mm |
Dimensions
| Dimension A | 84 mm |
|---|---|
| Dimension B | 114 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,0069 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Şu derin topraklayıcı için
Item no.
2710 20 FT
20
5001218
2710 25 FT
25
5001226
Şu derin topraklayıcı için
2710 20 FT
Item no.
5001218
Şu derin topraklayıcı için
20
2710 25 FT
Item no.
5001226
Şu derin topraklayıcı için
25



