Connection plate, T-shaped A2
Type GMS 4 VP T A2
|Item no. 1124695
|EAN 4012195804956



Item no. / Type
1124695 / GMS 4 VP T A2
Length
200 mm
Width
40 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Connection plate with four holes for T-shaped connection of profile rails 41 x 41 mm and 41 x 21 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 4 mm |
Technical data
| Rustproof steel, pickled | no |
|---|---|
| Material thickness | 4 mm |
| Hole size | 13 |
| With screw accessories | no |
| Version for | With continuous perforation 13 mm |
| Suitable for profile shapes | C profile |
| Dimension | 200x95x40x4 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
2,2275 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 2,2275 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Item no.
GMS 4 VP T A2
200
40
1124695
GMS 4 VP T A2
Item no.
1124695
Length
200
Width
40


