Connection plate with 1 hole A4
Type GMS 1 VP A4
|Item no. 1124723
|EAN 4012195805137



Item no. / Type
1124723 / GMS 1 VP A4
Length
40 mm
Width
40 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Connection plate with lengthwise slot, for example for mounting threaded rods to profile rails 41 x 41 mm and 41 x 21 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 4 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | hayır |
|---|---|
| Material thickness | 4 mm |
| Hole size | 13 |
| With screw accessories | hayır |
| Version for | With continuous perforation 13 mm |
| Suitable for profile shapes | C profil |
| Boyut | 40x40x4 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | evet |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3256 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Item no.
GMS 1 VP A4
40
40
1124723
GMS 1 VP A4
Item no.
1124723
Length
40
Width
40


