Connection plate with 2 holes A2
Type GMS 2 VP A2
|Item no. 1124685
|EAN 4012195804901



Item no. / Type
1124685 / GMS 2 VP A2
Length
100 mm
Width
40 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Connection plate with two holes for straight connection of profile rails 41 x 41 mm and 41 x 21 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 100 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 4 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | hayır |
|---|---|
| Material thickness | 4 mm |
| Hole size | 13 |
| With screw accessories | hayır |
| Version for | With continuous perforation 13 mm |
| Suitable for profile shapes | C profil |
| Boyut | 100x40x4 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5529 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Item no.
GMS 2 VP A2
100
40
1124685
GMS 2 VP A2
Item no.
1124685
Length
100
Width
40


