Connection profile for trunking width 170 mm
Type KSP170
|Item no. 6279810
|EAN 4012195680741



Item no. / Type
6279810 / KSP170
Length
92 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Connection profile for mounting and stabilising Rapid 80 device installation trunking, type GS and GA, of nominal width 170 mm.
Technical data
Dimensions
| Length | 92 mm |
|---|---|
| Width | 36 mm |
| Height | 152 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Montaj pozisyonu | Horizontal |
| Boyut | 152x92x36 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,8239 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (4)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
KSP170
92
6279810
KSP170
Item no.
6279810
Length
92


