Connection sleeve V2A
Type CSTR M8 A2
|Item no. 6410154
|EAN 4012196043569



Item no. / Type
Length
Vida dişi
WAF
Smallest selling unit: 50 piece
50piece
piece
Description
Connection sleeve with continuous internal thread.
Technical data
Dimensions
| Length | 24 mm |
|---|---|
| Dimension L | 24 mm |
| Dimension 1, metric | 8 |
| Dimension 2, metric | 8 |
Technical data
| Vida dişi | M8 |
|---|---|
| Continuous thread | yes |
| Hexagonal | yes |
| WAF | 13 |
| Shape | Hexagonal |
| Boyut | M8x24mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0967 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Vida dişi
WAF
Item no.
CSTR M8 A2
24
M8
13
6410154
CSTR M10 A2
30
M10
17
6410162
Length
Vida dişi
WAF
CSTR M8 A2
Item no.
6410154
Length
24
Vida dişi
M8
WAF
13
CSTR M10 A2
Item no.
6410162
Length
30
Vida dişi
M10
WAF
17
