Connector A4
Type SLV 52 A4
|Item no. 7103592
|EAN 4012196698134



Item no. / Type
7103592 / SLV 52 A4
Height
10 mm
Material
Stainless steel 1.4571
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Straight connector to connect cable ladders and fittings with a side height of 35 mm.
The bolt fastening ensures the continuity of the equipotential bonding.
Technical data
Dimensions
| Length | 170 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 10 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | yes |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 170x40 |
| Suitable for cable tray system height | 35 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 170x52 |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,2258 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Material
Item no.
SLV 52 A4
10
Stainless steel 1.4571
7103592
SLV 52 A4
Item no.
7103592
Height
10
Material
Stainless steel 1.4571



