Connector for expansion compensation DD
Type RDV 610 DD
|Item no. 6065974
|EAN 4012196218035



Item no. / Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Colour
Smallest selling unit: 2 piece
2piece
piece
Description
Straight connector for compensation of linear thermal expansion.
Technical data
Dimensions
| Length | 200 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 57 mm |
| Dimension L | 200 mm |
| Dimension B | 10 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Suitable for cable tray system height | 60 mm |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 60x100x200 |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,8394 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Height
Plate thickness
Dimension B
Colour
Item no.
RDV 610 DD
100
57
1,5
10
Çinko grisi
6065974
RDV 620 DD
200
57
1,5
200
Çinko grisi
6065976
RDV 630 DD
300
57
1,5
300
Çinko grisi
6065978
RDV 640 DD
400
57
1,5
400
zinc
6065980
RDV 650 DD
500
57
1,5
500
Çinko grisi
6065982
RDV 660 DD
600
57
1,5
600
zinc
6065984
Width
Dimension B
Colour
RDV 610 DD
Item no.
6065974
Width
100
Height
57
Plate thickness
1,5
Dimension B
10
Colour
Çinko grisi
RDV 620 DD
Item no.
6065976
Width
200
Height
57
Plate thickness
1,5
Dimension B
200
Colour
Çinko grisi
RDV 630 DD
Item no.
6065978
Width
300
Height
57
Plate thickness
1,5
Dimension B
300
Colour
Çinko grisi
RDV 640 DD
Item no.
6065980
Width
400
Height
57
Plate thickness
1,5
Dimension B
400
Colour
zinc
RDV 650 DD
Item no.
6065982
Width
500
Height
57
Plate thickness
1,5
Dimension B
500
Colour
Çinko grisi
RDV 660 DD
Item no.
6065984
Width
600
Height
57
Plate thickness
1,5
Dimension B
600
Colour
zinc

