Connector FT
Type SLV 62 FT
|Item no. 7103576
|EAN 4012196698110



Item no. / Type
7103576 / SLV 62 FT
Height
12 mm
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Straight connector to connect cable ladders and fittings with a side height of 40 mm.
The bolt fastening ensures the continuity of the equipotential bonding.
Technical data
Dimensions
| Length | 210 mm |
|---|---|
| Width | 45 mm |
| Height | 12 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | no |
| Adjustable connector, horizontal | no |
| Articulated connector, vertical | no |
| Ölçü | 210x45 |
| Version for | Straight connector |
| Connection type | Screw connector |
| Boyut | 210x62 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,7265 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Height
Surface
Material
Item no.
SLV 62 FT
12
Hot-dip galvanised
Steel
7103576
SLV 62 FT
Item no.
7103576
Height
12
Surface
Hot-dip galvanised
Material
Steel



