Counter plate FT
Type K 60 FT
|Item no. 6348408
|EAN 4012196465972



Item no. / Type
Dimension d
Dimension h
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Counter plate to increase the contact surface for pass-through installation of brackets and supports.
Technical data
Technical data
| Material thickness | 6,5 mm |
|---|---|
| Vida dişi | M 12 |
| Inner diameter | 13 mm |
| With toothing | no |
| Hole diameter | 13 mm |
| Boyut | 50x60 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Dimensions
| Dimension d | 13 mm |
|---|---|
| Dimension b | 50 mm |
| Dimension a | 60 mm |
| Dimension h | 6,5 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3298 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension d
Vida dişi
Dimension h
Item no.
K 60 FT
13
M 12
6,5
6348408
K 70 FT
17
6,5
6348440
Dimension d
K 60 FT
Item no.
6348408
Dimension d
13
Vida dişi
M 12
Dimension h
6,5
K 70 FT
Item no.
6348440
Dimension d
17
Dimension h
6,5

