Coupling GK-KUP
Type GK-KUP
|Item no. 6274650
|EAN 4012195657033



Item no. / Type
6274650 / GK-KUP
Length
89,5 mm
Smallest selling unit: 1 PU
1PU
PU
Description
Coupling as trunking connector for tight connection of the trunking sections. A coupling pair is included and pre-mounted for each stock length.
Technical data
Dimensions
| Length | 89,5 mm |
|---|---|
| Width | 64 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Potansiyel dengelemeli | no |
| Protection rating IK code | IK08 |
| Version for | Universal |
| Type | coupling |
| Kanal derinliği | 70 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -15 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 64x90mm |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1615 kg CO2e / 2 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (5)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
GK-KUP
89,5
6274650
GK-KUP
Item no.
6274650
Length
89,5


