Coupling GS-KUP70
Type GS-KUP70
|Item no. 6277290
|EAN 4012195660590



Item no. / Type
6277290 / GS-KUP70
Length
120 mm
Smallest selling unit: 1 PU
1PU
PU
Description
Coupling for connecting the trunking bases. This creates the equipotential bonding between the trunking bases.
The scope of delivery of a coupling includes 2 connection plates.
The scope of delivery of a coupling includes 2 connection plates.
Technical data
Dimensions
| Length | 120 mm |
|---|---|
| Width | 70 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Potansiyel dengelemeli | yes |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Universal |
| Type | coupling |
| Kanal derinliği | 70 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -25 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 70x120 |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3421 kg CO2e / 2 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
GS-KUP70
120
6277290
GS-KUP70
Item no.
6277290
Length
120


