Coupling KUPP
Type KUPP
|Item no. 6288680
|EAN 4012195149071



Item no. / Type
6288680 / KUPP
Length
133 mm
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Coupling for connecting the trunking bases. This creates the equipotential bonding between the trunking bases.
The scope of delivery of a coupling includes 2 connection plates.
The scope of delivery of a coupling includes 2 connection plates.
Technical data
Dimensions
| Length | 133 mm |
|---|---|
| Width | 105 mm |
| Dimension b | 133 mm |
| Dimension a | 105 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Potansiyel dengelemeli | yes |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Universal |
| Type | coupling |
| Kanal derinliği | 133 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -25 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 133x105 |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,1155 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Certificates (2)
Instructions and Aid (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Item no.
KUPP
133
6288680
KUPP
Item no.
6288680
Length
133


