Cover, angle-adjustable bend A2
Type RBD W 400 A2
|Item no. 6037566
|EAN 4012197407810



Item no. / Type
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for angle-adjustable bend fitting for lockable and screw-on cable trays in indoor and outdoor areas, to protect cables against damage and soiling. Fastening with pre-mounted sash locks and through attachment of the section cover. Suitable for all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 400 mm |
|---|---|
| Dimension B | 400 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Mandal kilit sayısı | 2 St. |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Hinged | no |
| Change of direction | Horizontal |
| Fastening type | Sash lock |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | B400mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 13,0096 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
RBD W 100 A2
100
0,75
6037560
RBD W 200 A2
200
0,75
6037562
RBD W 300 A2
300
0,75
6037564
RBD W 400 A2
400
1
6037566
RBD W 500 A2
500
1
6037568
RBD W 600 A2
600
1
6037570
Width
Plate thickness
RBD W 100 A2
Item no.
6037560
Width
100
Plate thickness
0,75
RBD W 200 A2
Item no.
6037562
Width
200
Plate thickness
0,75
RBD W 300 A2
Item no.
6037564
Width
300
Plate thickness
0,75
RBD W 400 A2
Item no.
6037566
Width
400
Plate thickness
1
RBD W 500 A2
Item no.
6037568
Width
500
Plate thickness
1
RBD W 600 A2
Item no.
6037570
Width
600
Plate thickness
1
