Cover, angle-adjustable bend A4
Type RBD W 500 A4
|Item no. 6037580
|EAN 4012197407957



Item no. / Type
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for angle-adjustable bend fitting for lockable and screw-on cable trays in indoor and outdoor areas, to protect cables against damage and soiling. Fastening with pre-mounted sash locks and through attachment of the section cover. Suitable for all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 500 mm |
|---|---|
| Dimension B | 500 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Mandal kilit sayısı | 2 St. |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Hinged | no |
| Change of direction | Horizontal |
| Fastening type | Sash lock |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | B500mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 19,2729 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
RBD W 100 A4
100
0,75
6037572
RBD W 200 A4
200
0,75
6037574
RBD W 300 A4
300
0,75
6037576
RBD W 400 A4
400
1
6037578
RBD W 500 A4
500
1
6037580
RBD W 600 A4
600
1
6037582
Width
Plate thickness
RBD W 100 A4
Item no.
6037572
Width
100
Plate thickness
0,75
RBD W 200 A4
Item no.
6037574
Width
200
Plate thickness
0,75
RBD W 300 A4
Item no.
6037576
Width
300
Plate thickness
0,75
RBD W 400 A4
Item no.
6037578
Width
400
Plate thickness
1
RBD W 500 A4
Item no.
6037580
Width
500
Plate thickness
1
RBD W 600 A4
Item no.
6037582
Width
600
Plate thickness
1
