Cover clip OK-K 45
Type OK-K 45
|Item no. 6116116
|EAN 4012196176236



Item no. / Type
6116116 / OK-K 45
Kanal genişliği
45 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Cover clip for better and easier cable routing in the Rapid 45 device installation trunking.
Technical data
Dimensions
| Length | 15 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 18,4 mm |
Technical data
| Tavana montaj | no |
|---|---|
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Potansiyel dengelemeli | no |
| Protection rating IK code | IK08 |
| Kanal genişliği | 45 mm |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -15 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,027 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Certificates (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Kanal genişliği
Item no.
OK-K 45
45
6116116
OK-K 45
Item no.
6116116
Kanal genişliği
45

