Cover for 45° Magic bend FS
Type DFBM 45 400 FS
|Item no. 7138368
|EAN 4012195928799



Item no. / Type
7138368 / DFBM 45 400 FS
Width
400 mm
Plate thickness
1,25 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for 45° bend with pre-mounted turn buckles.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 400 mm |
|---|---|
| Dimension B | 400 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 45° |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Hinged | no |
| Change of direction | Horizontal |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B=400mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFBM 45 400 FS
400
1,25
7138368
DFBM 45 400 FS
Item no.
7138368
Width
400
Plate thickness
1,25

