Cover for 90° bend A2
Type DFB 90 200 A2
|Item no. 7134916
|EAN 4012196254958



Item no. / Type
Width
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for 90° bend with pre-mounted turn buckles.
The cover can be used with fittings of all side heights.
The 100 mm width has a rectangular shape and does not correspond to the image.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension H | 15 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Mandal kilit sayısı | 3 St. |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Hinged | no |
| Change of direction | Horizontal |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B200mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFB 90 200 A2
200
1
7134916
DFB 90 300 A2
300
1
7134924
Width
DFB 90 200 A2
Item no.
7134916
Width
200
Plate thickness
1
DFB 90 300 A2
Item no.
7134924
Width
300
Plate thickness
1

