Cover for 90° vertical bend, falling, FS
Type DBV 35 100 F FS
|Item no. 7130764
|EAN 4012195711902



Item no. / Type
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for falling vertical bends of side height 35 mm.
The fastening is guaranteed by the overlap of the cable tray covers. The cover can also be fastened using cover clamps.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,75 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Hinged | no |
| Change of direction | Vertical, falling |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B100mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,2099 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DBV 35 100 F FS
100
0,75
7130764
DBV 35 150 F FS
150
0,75
7130768
DBV 35 200 F FS
200
0,75
7130772
DBV 35 300 F FS
300
0,75
7130776
Width
DBV 35 100 F FS
Item no.
7130764
Width
100
Plate thickness
0,75
DBV 35 150 F FS
Item no.
7130768
Width
150
Plate thickness
0,75
DBV 35 200 F FS
Item no.
7130772
Width
200
Plate thickness
0,75
DBV 35 300 F FS
Item no.
7130776
Width
300
Plate thickness
0,75

