Cover for add-on tee 400‒600
Type DFAA 600 A4
|Item no. 7136980
|EAN 4012195866879



Item no. / Type
7136980 / DFAA 600 A4
Width
600 mm
Plate thickness
1,25 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for add-on tee with pre-mounted turn buckles.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 600 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
Technical data
| Wide-span version | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Material thickness | 1,25 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B600mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFAA 600 A4
600
1,25
7136980
DFAA 600 A4
Item no.
7136980
Width
600
Plate thickness
1,25

