Cover for add-on tee 400-600 FS
Type DFAA 600 FS
|Item no. 7128525
|EAN 4012196249374



Item no. / Type
7128525 / DFAA 600 FS
Width
600 mm
Plate thickness
1,25 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for add-on tee with pre-mounted turn buckles.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 600 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 600 mm |
| Dimension H | 15 mm |
| Dimension R | 148 mm |
Technical data
| Wide-span version | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Mandal kilit sayısı | 4 St. |
| Material thickness | 1,25 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B600mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFAA 600 FS
600
1,25
7128525
DFAA 600 FS
Item no.
7128525
Width
600
Plate thickness
1,25
