Cover for add-on tee DD
Type DFAA 100 DD
|Item no. 7131305
|EAN 4012196252190



Item no. / Type
Width
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for add-on tee with pre-mounted turn buckles.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 100 mm |
| Dimension H | 15 mm |
Technical data
| Wide-span version | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Mandal kilit sayısı | 4 St. |
| Material thickness | 1 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B100mm |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFAA 100 DD
100
1
7131305
DFAA 300 DD
300
1
7131348
Width
DFAA 100 DD
Item no.
7131305
Width
100
Plate thickness
1
DFAA 300 DD
Item no.
7131348
Width
300
Plate thickness
1

