Cover for cross-over DD
Type DFK 500 DD
|Item no. 7131178
|EAN 4012196251957



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for cross-over with pre-mounted turn buckles.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 500 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 500 mm |
| Dimension H | 15 mm |
| Dimension R | 148 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Mandal kilit sayısı | 8 St. |
| Material thickness | 1,25 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B500mm |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
DFK 500 DD
500
7131178
DFK 600 DD
600
7131194
Width
DFK 500 DD
Item no.
7131178
Width
500
DFK 600 DD
Item no.
7131194
Width
600

