Cover for cross-over FS
Type DFK 400 FS
|Item no. 7128673
|EAN 4012196249619



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for intersection with pre-mounted sash locks to cover cable tray fittings (FS) of all side heights.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 400 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 400 mm |
| Dimension H | 15 mm |
| Dimension R | 148 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Mandal kilit sayısı | 8 St. |
| Material thickness | 1,25 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B400mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
DFK 400 FS
400
7128673
DFK 500 FS
500
7128703
Width
DFK 400 FS
Item no.
7128673
Width
400
DFK 500 FS
Item no.
7128703
Width
500
