Cover for double accessory mounting box for WDK trunking, trunking height 110 mm
Type D2-2 110GR
|Item no. 6159370
|EAN 4012196103997



Item no. / Type
Length
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Cover section, double, for device installation in WDK trunking in conjunction with the device installation socket, type 2390.
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 110x300mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1991 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
D2-2 110GR
300
Stone grey; RAL 7030
6159370
D2-2 110CW
300
Cream; RAL 9001
6169376
D2-2 110RW
300
Pure white; RAL 9010
6194109
Colour
D2-2 110GR
Item no.
6159370
Length
300
Colour
Stone grey; RAL 7030
D2-2 110CW
Item no.
6169376
Length
300
Colour
Cream; RAL 9001
D2-2 110RW
Item no.
6194109
Length
300
Colour
Pure white; RAL 9010

