Cover for double accessory mounting box for WDK trunking, trunking height 210 mm
Type D2-2 210RW
|Item no. 6194141
|EAN 4012196628391



Item no. / Type
6194141 / D2-2 210RW
Length
300 mm
Colour
Pure white; RAL 9010
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover section, double, for device installation in WDK trunking in conjunction with the device installation socket, type 2390.
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 211 mm |
| Height | 15 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 210x300mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,4669 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
D2-2 210RW
300
Pure white; RAL 9010
6194141
D2-2 210RW
Item no.
6194141
Length
300
Colour
Pure white; RAL 9010

