Cover for junction box T 100, perforated without Schuko sockets
Type T 100 D MSD2A
|Item no. 2007826
|EAN 4012195654582



Item no. / Type
2007826 / T 100 D MSD2A
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for T 100 propylene junction boxes. Depending on the type, opening for Modul 45 devices or with two or four Modul 45 protective contact sockets in white.
Cover can be lead-sealed, with labelling panel for double sockets.
Cover can be lead-sealed, with labelling panel for double sockets.
Technical data
Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 116 mm |
| Height | 15 mm |
Technical data
| Version, concealed and cavity wall cover | Mounting lid |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Dimension | 150x116x15 |
| Material | Polypropylene |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Environmental Data
0,4591 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,4591 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (6)
Declarations (4)
Certificates (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
T 100 D MSD2A
2007826
T 100 D MSD2A
Item no.
2007826


