Cover for Magic add-on tee A2
Type DFAAM 100 A2
|Item no. 7138720
|EAN 4012195930723



Item no. / Type
Width
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for add-on tee with pre-mounted turn buckles.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Wide-span version | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Material thickness | 1,25 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B=100mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFAAM 100 A2
100
1,25
7138720
DFAAM 300 A2
300
1,25
7138726
DFAAM 400 A2
400
1,25
7138728
DFAAM 500 A2
500
1,25
7138730
DFAAM 600 A2
600
1,25
7138732
Width
DFAAM 100 A2
Item no.
7138720
Width
100
Plate thickness
1,25
DFAAM 300 A2
Item no.
7138726
Width
300
Plate thickness
1,25
DFAAM 400 A2
Item no.
7138728
Width
400
Plate thickness
1,25
DFAAM 500 A2
Item no.
7138730
Width
500
Plate thickness
1,25
DFAAM 600 A2
Item no.
7138732
Width
600
Plate thickness
1,25

