Cover for Magic add-on tee A4
Type DFAAM 200 A4
|Item no. 7138744
|EAN 4012195930839



Item no. / Type
Width
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for add-on tee with pre-mounted turn buckles.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Wide-span version | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Material thickness | 1,25 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B=200mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFAAM 200 A4
200
1,25
7138744
DFAAM 300 A4
300
1,25
7138746
DFAAM 400 A4
400
1,25
7138748
Width
DFAAM 200 A4
Item no.
7138744
Width
200
Plate thickness
1,25
DFAAM 300 A4
Item no.
7138746
Width
300
Plate thickness
1,25
DFAAM 400 A4
Item no.
7138748
Width
400
Plate thickness
1,25

